Sprachschule Aktiv

  • Willkommen! Welche Sprache möchten Sie lernen?
  • Englisch, Spanisch, Italienisch, Französisch... Intensiv-, Abendkurse und Privatunterricht
  • Deutsch lernen in München Ab 259 € für 4 Wochen
  • Kids und Teens Ferienkurs und Nachhilfe ab 27 € UST
  • Fremdsprache Intensivkurse: schnell und effektiv lernen!

Termine

April
13
Gruppenkurs

Deutsch

April
13
Intensivkurs

Alle Sprachen

April
1
Gruppenkurs

Italienisch A2

Social Media


Sprachschule-Aktiv München

3x in München:

Heßstraße 90
80797 München
(Büro und Beratung)
Öffnungszeiten des Büros
09:00 Uhr– 18:00 Uhr

Tegernseer Landstr. 135
81539 München
Öffnungszeiten des Büros
09:00 Uhr– 12:00 Uhr

Dachauer Str. 11
80335 München
Öffnungszeiten des Büros
09:00 Uhr– 16:00 Uhr

Tel.:   089/20 06 24 35
Tel.:   089/20 06 24 36

Fax:   089/20 06 24 54

E-Mail: kontakt@sprachschule-aktiv.de

www.sprachschule-aktiv-muenchen.de


 

Kurse te gjermanishtes ne Mynih te Gjermanis:te mesosh gjermanishten ne shkollen tone te gjuhes ne Mynih.Kurse per fillestaret ne Mynih te Bavarise,kurse intensive,kurse per te gjitha nivelet.

Kurse te gjermanishtes ne Mynih te Bavarise:te mesosh gjermanishten duke u argetuar.                 

Kurse intensive te gjermanishtes,oferta speciale.Te studiosh ne Mynih nje muaj per vetem 399€.

Mos e ler te te ik mundesia te jetosh ne nje qytet te madh si Mynihu,ku mund te permiresosh nivelin tend te gjermanishtes!Shkolla jone eshte nje shkolle e certifikuar dhe shume e njohur,nje nga me te mirat ne Gjermani.Nje eksperience unike,qe do te te ndihmoje ne te ardhmen ne nje perspektive te re punesimi.

Kurset semi intensivi te gjermanishtes nje muaj(4 jave)per vetem 259€

Oferta speciale!!Per vetem 259€ nje kurs intensiv te nje gjuhe me zgjedhje,nga e hena ne te premte.Ke pak kohe,por deshiron te permiresosh gjermanishten ne menyre te shpejte per pune ose studime?Atehere te keshillojme kurset semi-intensivi te gjermanishtes,fale te cilave mund te mesosh shpejt,duke permiresuar kompetencat e tua te gjermanishtes.Ne kurset tona semi-intensivi mund te beni progres ne menyre te shpejte,duke kursyer kohe dhe lek.

https://www.sprachschule-aktiv-muenchen.de/img/italianisch1.jpgNon lasciarti scappare l'occasione di vivere in una grande città come Monaco, dove poter migliorare il tuo livello di tedesco! La nostra scuola è una scuola certificata e molto conosciuta, una delle migliori in Germania! Un'esperienza unica, che ti aiuterà anche in una futura prospettiva lavorativa

Corso semi-intensivo di tedesco di un mese (4 settimane) a soli 259 €

OFFERTA SPECIALE!!! A soli 259 euro corso intensivo di una lingua a scelta, dal lunedì al venerdì. Hai poco tempo, ma vuoi migliorare il tuo tedesco rapidamente per il lavoro o per lo studio? Allora ti consigliamo i corsi semi-intensivi di tedesco, grazie ai quali puoi imparare velocemente, migliorando le proprie competenze della lingua tedesca. Nei nostri corsi semi-intensivi potete fare progressi rapidamente, risparmiando così tempo e denaro!

 

Jeta ne Gjermani        

Qyteti i Mynihut

Cfare mund te te ofroje kryeqyteti i Bavarise?Mbi te gjitha,Mynihu eshte thjesht nje qytet i bukur,dhe ne krahasim me qytet e tjera gjermane,shume i paster.Ka afersisht nje popullsi prej 1,46 milione banore.Mynihu eshte me shume nje krahine e madhe,se sa nje qytet i madh.Kjo eshte nje nga karakteristikat e tij.Cdo kush qe udheton ne Mynih,mund te bej cfaredo lloj gjeje me biciklete.Dhe ne fund nje shetitje ose te bej shopping ne Viktualienmarkt,ku cdo kush mund te ndjej mirkpritjen bavarese.E mrekullueshme.Tani te mesosh gjermanisht eshte argetuese!Pa asnje shpenzim ekstra,te ndihmojme te gjesh nje strehim ne Mynih,por edhe ne Berlin,te ndihmojme falas te kerkosh pune;do e shohesh nuk eshte edhe aq e veshtire ne Mynih!

Pune dhe stazhe ne Mynih

Te gjesh nje pune ne Mynih mund te jete e veshtire.Me shume te perhapura jane ne fakt mundesite per te gjetur nje (´´Praktikum´´ne gjermanisht)interesante nga shume propozime qe vijne nga firmat gjermane.Menyra me e mire per te gjetur te gjitha ofertat eshte Eeb-i,ku gjenden site qe ofrojne stazhe me kohezgjatje te shkurter ose te gjate,presente ne te gjithe shtetin gjerman.Sa me mire te njihni gjuhen gjermane aq me shume mundesi keni.Nuk flet akoma gjermanisht?S ka asnje problem!Tek ne mund te frekuentosh nje kurs ne cdo moment.

Shkolla jone e gjermanishtes ne Mynih te Bavarise.

Presantimi i mesuesve

Mesuesit tane jane te gjithe profesioniste te gjuhes se tyre amtare dhe me nje eksperience te gjate ne kampin e mesimdhenies edhe per te rritur.Leksionet tona jane te ndertuara ne menyre te tille qe ti pershtaten nevojave te nxenesve dhe te privilegjojne aspektin komunikativ te gjuhes.Per me teper kurset tona jane moderne,argetuese dhe afer me realitetin. Video e Foto

Video e foto te shkolles tone te gjermanishtes ne Mynih te Bavarise.

Rendesia e mesimit te gjermanishtes lidhet edhe me fakin qe ne bote jane me shume se 100 milione persona qe kane gjuhen e nenes gjermanishten.Me kete ka te beje dhe fakti qe me shume se 80 milione persona kane studiuar gjermanishten si gjuhe te huaj.Nga te cilet afersisht 55 milione persona jetojne ne europe.Gjermanishtja ne fakt eshte nje gjuhe zyrtare ne europe dhe pervecse eshte gjuha e folur ne Gjermani,eshte edhe gjuha zyrtare ne Austri,Linchtenstein pjese e Luksemburgut,e Zvicres,Belgjikes dhe Italise.Ecila vec te tjerash eshte presente dhe ne nivel turistik,edhe ne ishujt spanjolle,ne ishujt e Atlantikut dhe ne Mesdhe.Gjuha gjermane eshte mjaft e perhapur edhe ne vndet e ish-Bashkimit Sovjetik.Si rrjedhoje studimi dhe njohja e gjermanishtes resulton fondamentale,per te pasur me shume mundesi punesimi ne tregun nderkombetar te punes.

 

Kurse te gjermanishtes ne Sprachschule Aktiv     

Ne shkollen tone eshte e mundur te gjendet kursi me adapt per nevojat e tua.Shkolla ve ne dispozicion,falas,nje leksion prove,gjate te ciles mund te vesh re pergatitjen e docenteve tane dhe te vizitosh klasat ku zhvillohet mesimi.Fale fleksibilitetit te orareve tona eshte e mundur,nder te tjera,te pershtatesh interesaat e tua ne varesi te kursit qe synon te frekuentosh ne mengjes,darke ose ne fund jave.Studentet tane mund te zgjedhin edhe qendren ku duan te zhvillojne kursin,mqns shkolla jone ka tre qendra te ndryshme ne vende te ndryshme.

Qendrat tona te kurseve ne Mynih jane:

Heßstraße 90, 80797 Mynih

Dachauerstraß 11, 80335 Mynih

Tegernseer Landstraße 135, 81539 Mynih

Filialet tona gjenden edhe ne Berlin,Frankfurt,Ingolstadt,Freising dhe Freiburg.Edhe ne vende te tjera te perendimit mund te gjesh nje qender te kursit tone,si Viena dhe Barcelona.Ne pergjigje te kerkesave tuaja preokupohemi jo vetem te gjejme nje strehim per studentet tane,por si edhe tju sigurojme nje vise te vlefshme per ne Gjermani.

Avantazhet e studimit te gjermanishtes ne Mynih           Vantaggi dello studio di tedesco a Monaco

Ne fund te frekuentimit te kursit tone ju merrni nje deshmi qe verteton pjesmarrjen tuaj ne nje nga kurset tona.Per me teper ofrojme pergatitje per tipe te ndryshme provimesh si:

Parapergatitori per Test Daf Deutsch als Fremdsprache

DSH-Deutsche Sprachprüfung für den Hochschulzugang

PNDS Prüfung zum Nacheeis deutscher Sprachkenntnisse

Do kesh mundesine qe te pergatitesh edhe provimin e gjuhes gjermane,per pranimin ne universitet.Tek ne praktika njesohet me teorine,organizohen ,per shembull,shetitjet ne muze me mesuesit,me qellim qe te thellohen njohurite praktike te gjuhes.Per me teper ne varesi te kerkeses,docentet zhvillojne leksione private direkt ne shtepite tuaja.Ky kurs intensiv i gjermanishtes eshte ideuar per tju dhene mundesine studenteve te kene kohe te lire per te vezhguar bukurite qe qyteti ofron.Mynihu i Bavarise eshte nje nga qendrat me te rendesishme ne Gjermani,ku ndodhen pika atraktive si keshtjella Neuscheanstein ose atraksione natyrore si Starnberger See.Mund te vizitohen muzeumet e shumta qe ndodhen ne qytet ose mund te praktikosh gjuhen ne Viktualienmarkt.Mund te frekuentosh edhe nje kurs gjate kohes se Oktoberfest duke kaluar ne te njejten kohe mbremje vertet te kendeshme.

Si mund te regjistrohemi ne kete kurs?       

Per tu regjistruar ne nje nga kurset tona eshte e nevojshme te telefonosh ne numrin: 049 89 89659131 ose 049 89 89659130 per te zhvilluar nje bisede ose per te prenotuar nje ore leksioni prove.Ju kujtojme se bisedat keshilluese ne shkollen tone jane falas dhe pa asnje lloj impenjimi.

Data,cmime dhe detaje te tjera mund ti gjeni ne qendrat e kurseve ne Mynih te Bavarise.

´´U ndjeva shume mire ne Sprachschule Aktiv München.Atmosfera eshte shume qetesuese dhe te gjithe jane shume miqesore.Ishte nje kenaqesi per mua te merrja pjese ne kursin e gjermanishtes qe u zhvillua ne menyre profesionale dhe shume argetuese.Pata keshtu mundesine te permiresoja nivelin tim te gjuhes ne nje kohe te shkurter.Kam pasur mundesine te merrja pjese ne festa dhe guida turistike te organizuara nga shkolla,qe me dhane mundesine te njhija persona te ndryshem,te huaj por edhe nga Mynihu,me te cilet shpresoj te mbaj akoma kontakte.Kam si qellim te rikthehem ne kete qytet te mrekullueshem sa me pare te jete e mundur por pse jo,ndoshta te ndjek nje tjeter kurs ne Sprachschule Aktiv München!!!´´´

Emanuela Piani

 

 

Verbessern Sie Ihre Sprachkenntnisse für Beruf, Urlaub und Schule – Ihre vielseitige Sprachschule in München

Sie wissen noch nicht, ob unser Angebot das richtige für Sie ist? Vereinbaren Sie eine kostenlose Probestunde für unsere Sprachkurse in München

Jetzt bei Sprachschule Aktiv in München günstig Deutsch lernen!